Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu

TADF Türk Günü Yürüyüşü İçin Teklifleri Toplamaya Başladı

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Türk Günü Yürüyüşü için teklifleri toplamaya başladı. Bu yıl 32. düzenlenecek Türk Günü Yürüyüşü'nü organize eden Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, yürüyüşle ilgili ihtiyaç duyulan servis ve hizmetleri karşılamak üzere şirketler arasında Açık Fiyat Teklif Usulü yöntemi ile çalışacağını açıkladı.

Grand Central Türk Günü İçin Geri Sayım Başladı

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından Mayıs ayında gerçekleştirilecek etkinliklerin içerikleri de belli olmaya başladı. 14 Mayıs'ta Grand Central'in en işlek girişlerinden biri olan Vanderbilt Hall'de gerçekleştirilecek gün boyu etkinliklerle 100 yıllık tarihi binada Türk rüzgarı estirecek. Ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu'nun konser vereceği, Türk folklor ve semazen gösterilerinin yapılacağı etkinlik takviminde, Bursa Mehter Takımı'nın da bir konser vermesi planlanıyor. Türkiye'nin önde gelen markalarının da stand açacağı Grand Central'de, 2020 olimpiyatlarına aday olan İstanbul'un da tanıtımı yapılacak.

New York Başkonsolosu Bilgen ve TADF, Paterson'daki Türklerin Sorunlarını Dinledi

E-posta Yazdır
New York Başkonsolosu Levent Bilgen ve TADF Başkanı Ali Çınar, New Jersey Paterson`da yaşayan Türklerle bir araya geldi. TADF'ye üye derneklerden Paterson Türk Amerikan Kültür Derneği’nin organize ettiği ve toplantının açılış konuşmasını yapan, TADF Başkan Yardımcılarından ve Paterson Türk Amerikan Kültür Derneği Başkanı Derya Taşkın, vatandaşların sorunlarını dinlemek ve çözmek için bu toplantının önemli olduğunu belirterek, başta Başkonsolos Bilgen olmak üzere katılımcılara teşekkür etti. Paterson'daki AKBA HALL'da Türk vatandaşlarla bir araya gelen Başkonsolos Bilgen, esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi ve çözümleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

TADF’den Batı Yakasına Çıkartma

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, kendisine bağlı üye dernekler ile California, Las Vegas ve Seattle eyaletlerindeki Türk-Amerikan toplumu temsilcileriyle biraraya geldi. TADF Başkanı Ali Çınar, ziyaretlerine öncelikle Kuzey Kaliforniya’dan başlayarak, TAACA- Kaliforniya Türk Amerikan Derneği Başkanı Berk Evrensel ve İcra Kurulu Üyeleri ile görüştü. Görüşmede San Franscisco ve çevre bölgelerde olmak üzere yerleşik hayatı olan Türkler hakkında bilgi alan Ali Çınar, network geliştirme ve yardımlaşma konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Başbakan Erdoğan Türk Günü Yürüyüşü'ne Katılıyor

E-posta Yazdır
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 18 Mayıs'ta New York'ta gerçekleştirilen geleneksel Türk Günü Yürüyüşü'ne katılacağı açıklandı. NTV'de yayımlanan habere göre ABD Başkanı Barack Obama'ya resmi ziyarette bulunacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Türk Günü'ne de katılacak ve Türk toplumuyla buluşacak.

Sayfa 5 / 9