TÜRKİYE

Twitter Türkiye'de Hükümetle Anlaşma Yolunda

E-posta Yazdır
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Twitter’ın Türkiye’de ofis açmak için istediği yasal değişiklikleri gündeme aldıklarını açıkladı. Yıldırım’ın açıklamasına göre Twitter yetkilileri, Türkiye’de Twitter altyapısını kullananların bir suç işlemeleri durumunda kendilerinin ceza almasını öngören kanun maddelerinin bulunduğunu belirterek, bundan endişeli olduklarını açıkladı.

Fitch: Türkiye Piyasalardaki Hassas Değişimlere Karşı Kırılgan

E-posta Yazdır
Fitch, Türkiye'ye ilişkin bilgilendirme notunda, Türkiye'nin hala piyasalardaki hassas değişimlere karşı kırılgan bir tutum gösterdiği belirtilerek, "Türkiye'nin dış finansal durumu ana zayıflık gösteren unsurlardan biri. Büyümenin dengelenmesi, fiyat ve döviz kurundaki sağlamlıkla ilgili endişeler içinde politik meydan okumaları barındırıyor. Türkiye'nin sermaye girişlerindeki sert düşüş, liranın değer kaybetmesi ve uluslararası rezervlerdeki düşüş Türkiye'nin 'BBB-' olan notunun tolere seviyesi içerisindedir" değerlendirmesi yapıldı.

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın UEFA Cezasıyla Kaybı 100 Milyon Euro

E-posta Yazdır

UEFA Tahkim Kurulu, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a verilen cezalara ilişkin temsilcilerimizin yaptığı itirazları reddetti. Böylece sarı lacivertliler 2 yıl, siyah beyazlılar ise 1 yıl Avrupa kupalarına katılamayacak. Verilen bu kararın ardından spor yazarlarından ilk tepkiler gelmeye başladı.

Obama İle 1 Saat Görüştü

E-posta Yazdır
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın saat 17.00 sıralarında ABD Başkanı Barack Obama ile yaklaşık 1 saat telefon görüşmesi yaptığını bildirdi. Arınç, "Telefon görüşmesinin çok olumlu geçtiğini ben biliyorum. Ancak bu konuda belki hükümetler arası ikili bir açıklama olabilir" dedi.

ABD Büyükelçisi'nin Aracının Lastiği Van'da Patladı

E-posta Yazdır
Van’da bulunan Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, bu sabah Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’yı ziyaret ettikten sonra Hakkari’ye hareket etti. Van’ın Başkale İlçesi’nde aracının lastiği patlayan Ricciardone, yol kenarındaki oto lastikçide aracın tekerinin tamir edilmesi sırasında fotoğraf makinesiyle aracını, hem de çevrede gördüğü ilginç objeleri görüntüledi.

Sayfa 6 / 103