TÜRKİYE

Heyetteki Isimlerden Nil Eyüboğlu Görüşmeyi Yazdı

E-posta Yazdır
Dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşen 11 kişilik heyette yer alan üniversite öğrencisi Nil Eyüpoğlu, facebook sayfasından yaşadıklarını ve düşüncelerini yazdı. Eyüpoğlu facebook sayfasında şunları yazdı: Kusura bakmayın, biraz geç yazıyorum, ama ancak eve geldim ve kendime geldim.  Ben bu toplantıya bir birey olarak gittim. Ne babamın, ne annemin ne de Gezi parkının temsilcisiyim.

Taksim Olayları Bir Haftada 18,510 Habere Konu Oldu

E-posta Yazdır
Taksim Meydanı’nın da Gezi Parkında ağaçların kesilmesini engellemek isteyen aktivistler ile polis arasında başlayan gerilim Türkiye genelinde eyleme dönüştü. İzmir ve Ankara başta olmak üzere ülkenin dört bir tarafına yayılan protestolar 18.510 habere konu olarak bu hafta da gündemin ilk sırasına yerleşti. İzmir’de, 31 Mayıs-3 Haziran arasında Twitter’da Gezi Parkı paylaşımları üzerine Emniyet Müdürlüğünün harekete geçmesi 261 haberle geçen haftanın 2. gündem maddesi oldu. Ak Parti, hem İstanbul’daki Gezi Parkı destekçilerine mesaj vermek hem de yerel seçimlere start vermek üzere iki büyük mitinge hazırlanması 207 habere konu olarak 3. sıraya yerleşti. Adana’da Taksim Gezi Parkı protestolarına destek vermek için Ak Parti İl Başkanlığı önünde toplanan gruplara müdahale ederken; Komiser Mustafa Sarı’nın alt geçit inşaatından düşerek şehit olması 184 haberle gündemin 4. sırasındaydı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yaptığı açıklamalar 158 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesinde beşinci sırasında yer aldı.

Başbakan Erdoğan Sanatçıları Konuk Ediyor

E-posta Yazdır
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yarın Taksim Gezi Parkı ile ilgili 20 kişilik heyetin yanı sıra Hasan Kaçan, Necati Şaşmaz ve Gökhan Özoğuz'u kabul edecek. Başbakan Erdoğan yarın ilk olarak Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu'nu (MYK) toplayacak. Ardından TESK heyetini kabul edecek Erdoğan, Taksim Gezi Parkı ile ilgili heyet ile bir araya gelecek.

Saat Saat Taksim Olayları

E-posta Yazdır
Gün boyu Taksim Meydanı'nda süren gergin bekleyiş 20.15'ten itibaren yerini polis müdahalesine bıraktı. Yaklaşık bir saat süren müdahale sonrası polis geriye çekildi. Binlerce kişi tekrar meydana çıktı. Ardından polis bir kez daha gruplara müdahale etti.

Tekerlekli Sandalyeli Eylemciye Tazyikli Su

E-posta Yazdır
Taksim Meydanı'ndaki müdahale sırasında Türkiye'yi ayağa kaldıran bir olay yaşandı. Atılan gaz bombaları nedeniyle zor anlar yaşayan tekerlekli sandalyeli bir eylemciye TOMA'dan tazyikli su sıkıldı. Elinde Türk bayrağını kaldıran tekerlekli sandalyeli eylemci düşmekten son anda kurtuldu. Daha sonra ise gaz bulutu arasında kayboldu. Bu görüntüyü televizyondan görenlerler büyük tepki gösterdi. Sosyal medyada da en çok tartışılan bu olay oldu.

Sayfa 8 / 103