Sarar, Texas, Hollywood ve Las Vegas Mağazalarını Kapattı

E-posta Yazdır
Turk Avenue Özel- Türkiye'nin önde gelen erkek giyim markası Sarar son bir yılda Amerika'daki dört mağazasını kapattı. ABD'de halen 9 eyalette 13 mağaza ile faaliyet gösteren Sarar, West Hollywood Sunset Plaza (yukarda resimde görünen), Texas'ın Allen şehrindeki Allen Premium Outlets (aşağıda) ile Las Vegas'taki ünlü Venetian Hotel ve Palazzo Hotel'de yer alan iki mağazasını iş hacimlerinin düşük olması nedeniyle kapattı. Ünlü giyim markası halen Illinois (Aurora ve Rosemont), Florida (Orlando), Georgia (Dawsonville), Nevada (Las Vegas), Missouri (Chesterfield), New Jersey (Paramus ve Little Falls), New York (Madison Avenue, Wall Street ve Central Valley), Virginia (McLean), Washington, DC'deki mağazaları ile hizmet veriyor. 

Bind Chocolate New Jersey'de Mağaza Açtı

E-posta Yazdır
Turk Avenue Özel- New Jersey'nin Cliffside Park şehrine yeni bir Türk mağaza zinciri daha adım attı. Simit & Smith, Güllüoğlu gibi zincirlere, Türkiye'de 42 yıldır çikolata sektöründe faaliyet gösteren Bind de eklendi. Sade bir törenle açılışı yapılan mekanda satılan çikolatalar Türkiye'de yapılıyor. Özel düğün, nişan gibi etkinliklerde kişiye özel çikolata aranjmanları da hazırlayan Bind Çikolata'nın satış direktörlüğünü ise Simge Duysak yapıyor.

Kobe ve Messi Yeni THY Reklamında Yine Karşı Karşıya

E-posta Yazdır
THY'nin Messi ve Kobe Bryant'lı yeni reklam filmini gösterime giriyor. Özay Şendir'in Star'da yer alan haberine göre, Kobe Bryant'ın da katılımıyla ABD'de düzenlenen lansman toplantısıyla yeni reklam filmi gösterildi. Toplantıda ayrıca, yeni slogan da tanıtıldı. THY'nin "Globally Yours" sloganı yerine artık "Widen Your World" olacak. Yeni reklam filminden çok ümitli olan THY'nin önceki filmi izlenme rekoru kırmıştı. THY'nin reklam filminde oynayan Kobe de toplantıya katılanlar arasında yer aldı. Reklam filmini izledikten sonra bir konuşma yaptı ve soruları cevaplandırdı. Filmin setinde Messi'yle olan anılarını anlatan Kobe, Messi'nin dünyanın en iyi futbolcularından biri olduğunu söyledi.

Amerikalı Türklerin Bankaları

E-posta Yazdır
Cemil Özyurt - Turk Avenue - Amerika'da Türk bankalarıdan sadece iki tanesinin şubesi var. Vakıfbank ve Ziraat Bankası New York şubeleri ile faaliyet gösteriyor. Vakıfbank Türk girişimcilerin ticari krediler ile destek olurken, Ziraat Bankası daha çok hükümetler arası para transferinde etkin olarak görev yapıyor. ABD'de ''Community Bank'' adı verilen ve küçük bölgesel bankalarla faaliyet gösteren Türk girişimciler de var. Metin Negrin, Manhattan merkezli Savoy Bank'ın en büyük hissedarı ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yapıyor. 23 yılı aşkın süredir New York'ta finans ve emlak deneyimi olan Negrin, 2002 yılından beri emlak yatırım şirketi Lexin Capital'i yönetiyor.

DFH Arızayı! Nihayet Giderebildi

E-posta Yazdır
DFH Network şirketinin uydu uplink sisteminde oluşan arıza giderilerek uplink sisteminin yeniden kurulma islemi tamamlandığı bildirildi. Amerika'da 1998 yılından beri Türk kanallarının seyredilmesine imkan tanıyan DFH Network'ün bir haftayı aşkın süredir yayınlarına ulaşılamıyordu. DFH Network'ten yapılan açıklamada, tüm DFH kanallarının en geç 3 Aralık Salı günü 1:00 PM PST ile uydudan izlenebileceği kaydedildi. Açıklamada, ''DFH kanallarınızın tüm uydu alıcılarında otomatik olarak geri gelmesi beklenmektedir. Eğer uydu alıcınızda kanallarınızın tümünü göremezseniz websitemizde takip edebileceğiniz talimatlar ile kanalları uydu alıcınıza yükleyebilirsiniz,'' denildi. 

Namet Gıda'ya Amerikalı Ortak Geliyor

E-posta Yazdır
Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 120'inci sırada yer alan Namet Gıda'ya Amerikalı ortak geliyor. Türkiye'de adını Damat markasının sahibi Orka Group'a stratejik ortak olarak duyuran Amerikalı Investcorp Namet'e ortak oluyor. Namet Gıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, "çoğunluk hisse bizde kalmaya devam edecek"dedi. Investcorp'un Namet'e ortaklığı için Rekabet Kurulu'la başvuruda bulunuldu.

Anadolu Ajansı Kuzey Amerika Bölge Ofisi New York'ta Açıldı

E-posta Yazdır
Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Kuzey Amerika Medya Buluşması'na katılmak üzere New York'a gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Anadolu Ajansı'nın Kuzey Amerika Bölge Ofisi'nin açılışını yaptı. 3. Avenue ile 43. Cadde'de bulunan ofiste 7 kişi görev yapacak. Ofisin açılış kurdelesini Bakan Arınç'la birlikte AA Genel Müdürü Kemal Öztürk, BM Daimi Büyükelçisi Halit Çevik, Washington, DC Türkiye Büyükelçisi Namık Tan, Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, Kamu Diplomasisi Koordinatörü Cemalettin Haşimi ile birlikte kesti.

AA New York Ofisi Açılıyor

E-posta Yazdır
Anadolu Ajansı (AA), 100. yıl hedefleri kapsamında yurtdışı operasyonlarını güçlendirme çalışmalarına Amerika Bölge Yayın Yönetmenliği ofisi ile devam ediyor. AA Amerika Bölge Yayın Yönetmenliği Ofisi, 24 Kasım'da Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın katılımıyla New York'ta açılacak. ABD ve dünyanın finans, sanat ve diplomasi merkezi konumundaki New York'un Manhattan bölgesinde açılacak ofis, bütün Amerika kıtasındaki AA operasyonlarının merkezi olacak. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve AA Genel Müdürü Kemal Öztürk tarafından yapılacak açılışa çok sayıda üst düzey yetkili katılacak.

Kısmet, New Jersey'nin 200 Büyük Şirketinden Biri Seçildi

E-posta Yazdır
New Jersey'nin Teanecek şehrinde faaliyet gösteren Türk limuzin şirketi Kısmet, New Jersey'nin top 200 şirketi arasına girdi. 21 yıldır eyalette faaliyet gösteren halka açık olmayan şirketler arasında değerlendirme yapan NJBIZ dergisi, Kısmet Limousine'i listesine aldı. Kısmet geçen yıl da Teaneck'te ''Business of the Year'' ödülü kazandı, 2009-2013 arası üst üste beş yıl da ''Best of Teaneck'' olarak seçildi. New Jersey'nin en büyük üç limuzin şirketinden biri olan Kısmet, 68 sedan, 3 otobüs, 3 uzun limuzin, 6 van'den oluşan araç filosu ile hizmet veriyor. 68 sedan aracın tamamı ise 2010 ve üst modellerden oluşuyor. NJBIZ'deki değerlendirmeye göre de 2012 cirosu 10 milyon dolar civarında.

Washington Büyükelçiliği'nde Cumhuriyet'in 90. Yılı Kutlandı

E-posta Yazdır
Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir resepsiyon düzenledi. Büyükelçilik rezidansında düzenlenen resepsiyona ABD'li Kongre üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, üst düzey yetkililer ve misyon şefleri katıldı. Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Namık Tan gecede yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Atatürk’ün belirlediği muasır medeniyet seviyesine ulaşma hedefi doğrultusunda önemli mesafe kaydettiğini dile getirdi.

Sayfa 3 / 58