Dünya Devleri Yatırım İçin Dolmabahçe'de Buluşacak

E-posta Yazdır
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Ekonomi Bakanlığı’nca düzenlenecek 8. Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı’na, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Dünya Bankası Başkanı ve Avrupa Yatırım Fonu İcra Kurulu Başkanı başta olmak üzere, aralarında Citigroup, Alstom, EON, Hitachi, Huawei, Sumitimo, ThyssenKrup, Burgan Bank ve Suud Nesma Holding gibi dünya devi şirketlerin olduğu 17 büyük grubun başkan ve CEO’ları katılacak. Toplantıda, TİM, TÜSİAD, TOBB ve YASED Başkanları da bulunacak.

Bayramda Türkiye En Çok Amerika'dan Arandı

E-posta Yazdır
Bayram tatili boyunca yurtdışından Türkiye'ye en çok arama, Turkcell verilerine göre Amerika Birleşik Devletleri'nden yapıldı. ABD'yi İtalya ile onbinlerce Türk hacının bulunduğu Suudi Arabistan takip etti. Turkcell kullanıcıları 12-20 Ekim arasında 2 milyar 293 milyon 663 bin 565 dakika telefon görüşmesi yaparken, aynı tarih aralığında 2 milyar 232 milyon kısa mesaj, 3 milyon 152 bin de görüntülü mesaj attı.Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Elönü, "Bayram boyunca 7/24 çalıştık. İletişim trafiğini iyi yönettik" dedi. 

Avukat Aksakal: ''Amerika Yasa Dışı Göçmenleri Nereye Kadar Görmemezlikten Gelebilir?''

E-posta Yazdır
Amerika'da 10 milyonu aşkın yasa dışı göçmeni yakından ilgilendiren ve Kongre'den geçmeyi bekleyen yeni yasa tasarısı pek çok kişinin hayalini süslüyor. Cumhuriyetci Kongre üyelerinin yoğun olduğu Meclis'te yasanın çıkması zor görünse de, göçmen avukatları bu konuda umutlu. New York'ta göçmenlik hukuku alanında çalışan Avukat Birsen Aksakal, ''Kongre'den yeni göçmenlik yasasının geçmesi zor gözüküyor fakat yasa dışı göçmenler, daha ne kadar görmemezlikten gelinebilir,'' diyor.

Dervish Restoran Müşterilerine Kapılarını Kapadı

E-posta Yazdır
New York'un dünyaca ünlü Times Square Meydanı'na en yakın Türk restoranlarından biri olan Dervish geçtiğimiz hafta kapandı. Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Salim Görür tarafından 2000 yılından beri işletilen Dervish Restaurant geçtiğimiz haftlarda satılmıştı. New York’un Times Square bölgesinde bulunan restoranın yerine ticaret merkezi yapılacak. New York’un dünyaca ünlü Times Square bölgesinde faaliyet gösteren restoranın faaliyet gösterdiği bina 10,6 milyon dolara satılmıştı.

Cem Uzan'ın Zulası Bulundu

E-posta Yazdır
ABD Bankacılık müfettişleri, Uzan Ailesi’nin Türkiye’den kaçırdığı efsane servete ilişkin ipuçlarına ulaştı. Servetin tutarı belirlenemezken, Uzanlar’ın parasının bulunduğu belirtilen Ürdün’deki bir finans kuruluşuyla Avrupa’daki altı uluslararası banka arasındaki para transferlerini mercek altına aldı. Soruşturmayı geçen yıl Standart and Chartered’la İran arasında yapılan milyarlarca dolarlık karapara trafiğini ortaya çıkartarak büyük üne kavuşan New York Bankacılık Otoritesi yetkililerinden Benjamin Lawsky yürütüyor.

Chobani, Şikayetler Üzerine Ürünlerini Toplattı

E-posta Yazdır
Chobani Greek Yoğurt şirketi  müşterilerin şikayeti üzerine bazı ürünlerini toplama kararı aldı. Türk işadamı Hamdi Ulukaya’nın sahip olduğu şirket son zamanlarda artan şikayetleri dikkate alarak, yoğurtlarda  meydana gelen kabarma ve küflenme nedeniyle, son kullanma tarihi 9 Eylül-7 Ekim  arası ürünleri toplatmaya başlattı. Ürünleri tüketen bazı müşretilerin rahatsızlandığı iddia edildi. Şirket yaptığı açıklamada, şikayet edilen ürünlerin Idaho eyaletinde bulunan tesislerden geldiğini ve toplam üretimlerinin sadece yüzde 5’lik bir kısmını oluşturduğunu açıkladı. Sorunlu ürünlerin büyük bir kısmının raflardan kaldırıldığını belirtildi. 

İyilik Meleklerinden Uzay Bileti

E-posta Yazdır
2000 yılından beri yurt içinden ve yurt dışından 125 bini aşkın kişiye uzay teknolojileri eğitimi veren Uzay Kampı Türkiye’nin programları, “iyilik melekleri”nin desteğiyle daha çok öğrenciye ulaşıyor. Programa sponsor destekleriyle katılan öğrenciler Mars’ı, uzayda yaşama ve çalışmayı, uzay istasyonlarını ve daha birçok bilgiyi uygulamalı öğrenme fırsatı yakalıyorlar.

Türk Comodo Amerika'nın En Hızlı Büyüyen SSL Sertifika Otoritesi

E-posta Yazdır
Türk girişimci Melih Abdulhayoğlu'nun sahibi olduğu internet güvenlik şirketi Comodo, Amerika'nın en hızlı büyüyen SSL sertifika otoritesi olduğu açıklandı. Teknoloji sitesi w3techs.com tarafından yapılan araştırmaya göre  1 Temmuz tarihinden itibaren 660 sitenin SSL sertifikası ile güvenliğini sağlayan Comodo, en yakın rakibiden altı kat daha fazla SSL müşterisine sahip oldu.

Süper Lig Maçları Yeni Sezonda Sadece Digiturk Play'de

E-posta Yazdır
Digiturk Play ile son bir yıldır TV hizmetine yatırımlarını artıran Digiturk, ABD pazarında kendi ürününü direk olarak pazarlamaya başladı. Kanal sayısını 80'e çıkaran ve Digiturk kanallarını maksimum kalitede ve kesintisiz olarak seyretme imkanı sağlayan Digiturk Play ile; tüm TV kanalları durdurulup 12 saate kadar geriye alınabiliyor, HD kalite canlı yayın maçları, kaçırılan dizileri, programları, ''tekrar izle'' hizmeti ile ‘dilediği zaman’ izlenebiliyor. Digiturk Play,  içerikleri evinizdeki IP kutu ile TV’den veya ofisteki bilgisayarınızdan ve akıllı telefonlarınızdan tek bir şifre ile seyretme imkanı sağlıyor. Digiturk Play,  geçmiş yıllara göre önemli bir değişikliğe de imza atıyor. Yeni sezonda Süper Lig maçlarını Amerika’da sadece Digiturk Play verecek, artık DFH LigTv’yi yayınlamayacak. Digiturk Play Yurtdışı Pazarlama Sorumlusu Bahadır Karalar ile Digiturk'un ABD pazarına yönelik stratejilerini ve yeni planlarını konuştuk.

JPMorgan'a Torpil Soruşturması

E-posta Yazdır
Yetkililer, ABD'nin en büyük finansal kuruluşlarından JPMorgan hakkında soruşturma başlattı. JPMorgan, bir süredir devam etmekte olan "Londra Balinası" davasının ardından şimdi de Çin'de gerçekleşen işe alım süreçleriyle ilgili bir dava ile karşı karşıya. New York Times Gazetesi'nde yer alan habere göre JPMorgan, kendisine çıkar sağlayacak bazı Çinli iş adamlarının çocuklarını işe alma konusunda ayrımcılık yapmakla suçlanıyor.

Sayfa 4 / 58