Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) 240 İmam Yasası’na Karşı

E-posta Yazdır
New York merkezli Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF), Batı Trakya’daki camilerde atanmış müftülere bağlı olarak 240 din görevlisinin atanmasını öngören 3536/2007 sayı ve tarihli yasa ile bu yasada Ocak 2013 tarihinde yapılan ek düzenlemenin din ve vicdan özgürlüğüne aykırı olduğunu ifade etti. Dün yapılan açıklamada TADF, Batı Trakya Türk Azınlığı’na destek vermek için harekete geçeceklerini ve ikili ve uluslararası anlaşmaları ihlal eden bu yasaya karşı uluslararası bir mektup yazdığını açıkladı.

Staten Island Belediye Başkanı James Molinaro: "Türk Toplumu Güçleniyor"

E-posta Yazdır
New York'un beş önemli bölgesinden biri olan Staten Island'ın en üst düzey temsilcisi olan Belediye Baskanı James Molinaro ile TADF Temsilcileri biraraya geldi. Yaklaşık bir saat süren görüşmede Türk toplumunun Staten Island ve diğer bölgelerdeki konumu ve Türk-Amerikan ilişkileri konuşuldu. Belediye Başkanı Molinaro, Türk-Amerikan toplumunun güçlendiğini gördüğünü belirterek, ''Sizlere hizmet etmekten mutluluk duyuyorum," dedi. Bir çok etkinlikte Türk toplumu üyeleri ile beraber olduğunu söyleyen Belediye Başkanı, Türkiye'ye önceden gitmediğini ve görmek için sabırsızlandığını belirtti. Türk toplumunun yerel ve federal seviyedeki resmi temsilcileri ile görüşmesinin çok önemli olduğunu dile getirerek, ''Herşey güzel dostluklar ve ilişkiler ile başlar," dedi.
 

30 Ağustos Zafer Bayramı Kırım Türk Amerikan Birliği'nde Kutlandı

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nun organize ettiği 30 Ağustos Zafer Bayramı, Kırım Türk Amerikan Birliği merkezinde büyük bir katılımla kutlandı. Açılış konuşmasını yapan Kırım Türkleri Amerikan Birliği Başkanı Naci Tozer, “Böyle bir milli günde sizleri konuk ettiğimiz için mutluyuz" derken, derneklerinin en eski Türk-Amerikan dernekleri arasında olduğunu belirtti.

TADF’den Minnesota Türk Öğrenci Derneği Başkanına İstifa Çağrısı

E-posta Yazdır
Minnesota Türk Öğrenci Derneği Başkanı Simge Okut'un Minnesota yerel gazetesine verdiği demeçte "Türkiye'de Kürt soykırımı ve katliamı vardır" demesine ilk tepki Türk Amerikan Dernekleri Federasyonundan geldi. TADF Başkanı Ali Çınar, Türk Öğrenci Derneği Başkanlığı yapan bir kişinin ülkemizi karalayıcı demeçler vermesi vatana ihanettir dedi. Başkan Çınar, Federasyon'un Öğrenci Dernekleri ile yakın ilişki içinde olduğunu, bayrak ve vatan sevgisinden yoksun öğrencileri bu tür görevlere seçilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Fenerbahçe USA Zico'yı Ağırladı

E-posta Yazdır
Turk Avenue - Bir dönem Fenerbahçe'nin teknik direktörlüğünü de yapan Brezilyalı efsane Arthur Zico kendi ismini taşıyan futbol akademisinin kampına katılmak üzere New York'a geldi. Fenerbahçe USA derneğinini de destek verdiği akademi, 5-12 Ağustos tarihleri arasında New York'un Randalls Island'ta futbolcu adaylarını ağırladı. Katar'ın Al-Gharfa takımı ile iki yıllık sözleşme imzalayan Zico, anlaşma sonrası New York'ta genç futbolcu adayları ile bir araya geldi.

Sayfa 3 / 9