Fenebahçe USA Derneği'nden Aykut Kocaman'a Duygusal Veda

E-posta Yazdır
Amerika'daki Fenerbahçeliler Derneği (Fenerbahçe USA) Fenerbahçe Kulübü sportif direktör ve teknik sorumlu görevinde ayrılan Aykut Kocaman için bir veda mesajı yayınladı. Fenerbahçe'ye hizmet etmiş herkesin değerli olduğunu belirten Fenerbahçe USA Başkanı Ömer Ekinci, ''İnsanların emeklerini, alın terlerini değersizleştirmeden vefa göstermek, teşekkür etmek toplumsal bir kültür olmalı,'' diye konuştu. Dernek yayınladığı mesajda şu sözlere yer verildi:

Chicago Ortodoksları Türkiye'ye Minnettar

E-posta Yazdır

Chicago Rum-Ortodoks Kilisesi Başkanı Demetrios of Mokissos, "Barthelemous'a yapılması planlanan suikasti engellediği için Türkiye'ye minnettarız" dedi. Türk sivil toplum kuruluşu Niagara Vakfı tarafından ABD'nin Illinoi Eyalet Meclisi'nde resepsiyon düzenlendi. Türkiye'nin Chicago Başkonlosluğu, Chicago Türk Amerikan Derneği, Chicago Türk Ticaret Odası, Illionis Eyalet Meclisi Türk Dostluk Grubu ve Kırgız Amerikan Derneği'nin de desteklediği resepsiyona Türkiye'nin Chicago Başkonsolosu Fatih Yıldız'ın yanısıra, Eyalet Meclisi Başkanı Michael J. Madigan, ABD Illinois Eyaleti senatörü Dick Durbin gibi politikacıların yanında çok sayıda milletvekili, senatör katıldı.

Los Angeles'ta Kurulan Anadolu'yu 60 Bin Amerikalı Gezdi

E-posta Yazdır

Los Angeles’ta bulunan Orange County (vilayet) yerleşim biriminde bu yıl dördüncüsü düzenlenen Anadolu Kültürleri ve Yemek Festivali, bayram havasında geçti. Festival tertip komitesi, etkinliğin gelecek yıl New York'ta yapılacağı müjdesini verdi. Festival, son gününde ziyaretçi akınına uğrarken yaklaşık 60 bin kişi Los Angeles'ta kurulan küçük Türkiye'yi görmeye geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sponsor olarak festivale gönderdiği mehter takımı, yine en fazla takip edilen ekiplerin başında yer aldı. Mardin, İzmir, Van ve İstanbul şehir alanlarında yapılan halkoyunları gösterilerinde ekiplere katılan ve onlarla halay çekmeye çalışan Amerikalılar renkli görüntüler oluşturdu.

New York Sokakları Kırmızı Beyaza Boyandı

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu tarafından bu yıl 32'ncisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali New York'ta gerçekleştirildi. Madison Avenue'de 53. Cadde'de başlayan yürüyüş 46. Cadde'ye kadar devam etti ardından da her yıl toplanılan Dag Hammarskjold'ta sona erdi. ''New York Goes Turkish'' sloganı ile Mayıs ayı boyunca düzenlenen etkinliklerin sonuncusu olan Türk Günü Yürüyüşe binlerce kişinin ellerinde bayraklarla katıldı.

Grand Central 100 Yıllık Tarihinde İlk Kez Mehter Takımı'na Ev Sahipliği Yaptı

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından ABD'de bu yıl 32'ncisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüş ve Festivali programını, Mayıs ayının tamamına yayma stratejisi doğrultusunda etkinliklere devam ediyor. Bu kamsapmda 14 Mayıs'ta New York Grand Central'da bir günlük Türk Festivali gerçekleştirildi. Bu yıl 100. yılını değişik etkinliklerle kutlayan Grand Central'daki Vanderbilt Hall'de düzenlenen festivalin açılış kurdelesini, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, New York Başkonsolosu Levent Bilgen, TADF Başkanı Ali Çınar, New York Eyalet Senatörü Liz Kreguer ve New York Polis Departman Temsilcisi Amin Koşseim birlikte kesti. Canikli, bu tür faaliyetlerin, gelişen Türkiye'nin tanıtımına verdiği katkı açısından son derece önemli olduğunu belirterek, festivali desteklediklerini ifade etti.

Sayfa 4 / 9