TADF’den Batı Yakasına Çıkartma

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, kendisine bağlı üye dernekler ile California, Las Vegas ve Seattle eyaletlerindeki Türk-Amerikan toplumu temsilcileriyle biraraya geldi. TADF Başkanı Ali Çınar, ziyaretlerine öncelikle Kuzey Kaliforniya’dan başlayarak, TAACA- Kaliforniya Türk Amerikan Derneği Başkanı Berk Evrensel ve İcra Kurulu Üyeleri ile görüştü. Görüşmede San Franscisco ve çevre bölgelerde olmak üzere yerleşik hayatı olan Türkler hakkında bilgi alan Ali Çınar, network geliştirme ve yardımlaşma konusunda fikir alışverişinde bulundu.

ATAA Devlet, İş ve Spor Dünyasının Önde Gelen İsimlerini Nisan Ayında Washington’da Buluşturuyor

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Kurulu (ATAA) tarafından 25-27 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenecek 33. Yıllık Kongre ve Liderlik konferansı bu yıl Washington Plaza Hotel’de gerçekleşiyor. 150’den fazla Türk Amerikan dernek temsilcisini buluşturacak kapsamlı organizasyon çerçevesinde Türk-Amerikan ilişkileri ve Türk diasporasının geleceği ele alınacak.

Fenerbahçe USA'den Vefa Gecesi

E-posta Yazdır
Fenerbahçe USA Derneği geleneksel olarak organize ettiği Fenerbahçe balosu ''Vefa Gecesi'' ana temasıyla dünyaca ünlü Times Square Meydanı'ndaki Marriott Marquis Hotel'de gerçekleştirildi. 500'e yakın davetlinin katıldığı gecenin onur konukları Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi Yasemin Merçil ve 2003-2006 yıllarında Fenerbahçe'de forma giyen Fabio Luciano oldu.

Başbakan Erdoğan Türk Günü Yürüyüşü'ne Katılıyor

E-posta Yazdır
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 18 Mayıs'ta New York'ta gerçekleştirilen geleneksel Türk Günü Yürüyüşü'ne katılacağı açıklandı. NTV'de yayımlanan habere göre ABD Başkanı Barack Obama'ya resmi ziyarette bulunacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Türk Günü'ne de katılacak ve Türk toplumuyla buluşacak.

Fenerbahce USA Derneği, Yıldızları Ağırlıyor

E-posta Yazdır
New York merkezli sivil toplum kuruluşlarından Fenerbahçe USA derneği geleneksel olarak düzenlediği Fenerbahçe Balosu'nu Marriott Marquis Hotel'de 6 Nisan'da gerçekleştiriyor. Türkiye'den ses sanatçısı Ege, klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici, Best FM'de Gazoz Ağacı adlı radyo programını sunan ünlü radyocu Cem Arslan'ın konuk olacağı geceye 500'e yakın davetlinin katılması bekleniyor. Fenerbahçe Spor Yönetim Kurulu üyesi Yasemin Merçil'in de onur konuğu olarak yer alacağı gecede, Fenerbahçe futbol takımında 2003-2006 sezonlarında görev yapan ve 2009 yılında Brezilya'nın Flamengo takımında futbolu bırakan defans oyuncusu Fabio Luciano da eşiyle birlikte katılacak. Fenerbahçe TV tarafından da kayıt edilecek gece, Türkiye'de ekranlara getirilecek. 

Sayfa 6 / 9