Fernandes'in Formasını Fenerbahçeliler Aldı

E-posta Yazdır
New York - AA - Beşiktaş USA derneği tarafından New York Roosevelt otelde düzenlenen baloda Fernandes ve Almeida'nın imzaladığı formaları açık artırmada geceye konuk olarak katılan Fenerbahçe USA derneği üyelerinin satın alması dikkati çekti. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, döviz  kurlarındaki artış nedeniyle kulübün giderlerinin de arttığını belirterek,  Arkadaşlarımız görüşmeler yapıyorlar belki hiç transfer yapmayabiliriz dedi.  Orman, Beşiktaş USA derneği tarafından New York Roosevelt otelde  düzenlenen balo öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, tatilini geçirmek ve daha  önce söz verdiği Beşiktaş USA balosuna katılmak amacıyla ABD'ye geldiğini  söyledi.

TADF Yeni Başkanı Atilla Pak 63 Kişilik Ekibi İle Görevde

E-posta Yazdır

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu 2014-2016 dönemi başkanı Atilla Pak oldu. New York Türk Evi'nde gerçekleştirilen Genel Kurul'a tek aday olarak katılan Pak, Ali Çınar'dan görevi teslim aldı. Başkanlık yarışına katılan Cenk Çoktosun, Pak lehine adaylıktan çekilince seçim tek adayla gerçekleştirildi. Göreve eski dönem icra kurulu üyesi Mehmet Durmuş'un ısrarı ile talip olduğunu söyleyen Pak, 2'şer yılda 2 dönem toplam 4 yıllık bir süre için başkanlığı hedefliyor. Pak 58 kişiden oluşan bir icra kurulu listesi ile göreve başladı. TADF'nin bir önceki icra kurulundan da Ayhan Ögmen, Seher Erim, Engin İkiz, Hikmet Aslan, Ömer Ekinci, Gökhan Gelişen, Hüseyin Bayram, Tulga Tekman ve Nadia Sherif'in katıldığı yeni yönetimde, Ekmel Anda'da yine başkan yardımcısı olarak görev yapıyor.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanını Seçiyor

E-posta Yazdır
Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu Genel Kurul Seçimi ve Mali Kongresi 19 Ocak Pazar günü gerçekleştiriliyor. 2014-2016 döneminde hizmet verecek yeni yönetim kurulu başkanlığı için 3 adayın yarışması bekleniyor. Şu ana kadar resmi başvuruda bulunan tek aday olan Young Turks Derneği Başkan Yardımcısı Cenk Çoktosun'un yanı sıra eski başkanlardan Atilla Pak ve bir önceki dönem de aday olan ancak adaylıktan çekilen Faruk Acar'ın aday olması bekleniyor. 2 yıldır görevde bulunan başkan Ali Çınar yeniden aday olmayacak. Çınar, kararını bir yıl önce yapılan olağan genel kurulda aday olmama kararını açıklamıştı.

Başkonsolos Bilgen'den TADF Yöneticilerine Veda

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nun (TADF) 2012-2014 yönetimi New York Başkonsolosu Levent Bilgen ile vedalaştı. New York Başkonsolosluğu'nun 3. Avenue'de bulunan hizmet binasında gerçekleştirilen veda yemeğine Başkonsolos Levent Bilgen, Başkonsolos Yardımcıları Ayten Eler, Turgay Yurtsever, TADF Başkanı Ali Çınar, Başkan Yardımcısı Ekmel Anda, icra kurulu üyeleri Tomris Azeri, Derya Taşkın, Gökhan Gelişen, Cahit Oktay, Ayhan Ögmen, Tulga Tekman, Ömer Ekinci ve Cemil Özyurt katıldı.    

Rauf Denktaş New York'ta Anıldı

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonun organizesinde New York Kıbrıs Türkler Yardımlaşma Cemiyeti ile yapılan KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rahmetli Rauf Denktaş'ı anma töreni New Yorkta bulunan Türkevinde yapıldı. 1 dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının ardından sırası ile New York Kıbrıs Türkleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Sencer, Genç Türkler Başkanı Tulga Tekman, TADF Başkanı Ali Çınar, Türkiye BM Daimi Temsilci Yardımcısı Levent Eler, New York Başkonsolosu Levent Bilgen adına Konsolos Serhat Akkoç ve  KKTC  BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Dana günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı.

Sayfa 2 / 9