23 Temmuz 2016

 

 

 

Naskonix, Sertifikalı Türk Döner Makineleri Atağa Kalkıyor

Naskonix DonerTürk döner makineleri Amerika pazarında daha geniş bir dağıtım kanalı ile satılmaya başlanıyor. Amerika’nın en büyük Türk gıda toptancılarından Vintage Food’un kardeş şirketlerinden Naskonix Kitchen Solutions Corp. tarafından ithal edilen döner makineleri Amerikan sertifikasyon belgesini aldı. Naskonix Genel Müdürü Hakan İnan, 2 yıla yakın zamandır sürdürdükleri sertifika çalışması neticesinde, Türk marka döner makinelerinin ülke genelinde dealer’ler kanalı ile daha fazla işletmeye ulaştırılacağını söyledi. Şirket Eylül ayında da büyük parti stok ile ürünleri piyasaya sunacak.

Devamını oku...

Herkes Amerika’ya Mal Satmak İstiyor Ama Hiç Para Harcamadan

Cemil Özyurt - Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız - Türkiye’de hangi Türk şirket yetkilisi ile karşılaşsanız mutlaka bir Amerika’ya açılma isteğini görmek mümkün. Üretim yapan, ihracat yapmak için yol arıyor. İhracat yapan satışlarını artırmak, hizmet satan bir şubesini açıp büyümek için. Çok para kazanan da çocuklarının geleceği için. Kısacası herkesin bir Amerika planı var.

2001 yılından beri Amerika’dayım ve Türkiye’nin ihracatını yakın takip ediyorum. Türkiye’den gelen ihracatçı firmalarla da değişik vesilelerle bir araya gelip planlarını, projelerini dinleme fırsatı buluyorum.

2001 yılı sonunda Amerika’ya yapılan ihracat 3.1 milyar dolardı. Bu rakam 2015 sonunda 7.8 milyar dolara ulaştı. 2001’de Amerika’nın toplam ithalatı ise 1.2 trilyon dolardı. Yani 2001’de Amerika’nın toplam ithalatı içindeki payımız, on binde 25 idi. 2015 sonunda Amerika’nın çılgın ithalat alım gücü 2.2 trilyon dolara ulaştı. Biz sadece bu ithalatın on binde 33’ünü alabildik. Yüzde veya binde bir pay değil. On binde 33.

Devamını oku...

Ali Baba Restaurant’ın İlk Göz Ağrısı Galata Oldu

New York, 34. Cadde’de 1999 yılından beri faaliyet gösteren Ali Baba Restaurant, Brooklyn’deki Opera Restaurant’ın sahipleri Mustafa Yücel ve Mustafa Boz ile Fetullah Anar’ın bulunduğu yeni girişime satıldı. Galata M C34. Cadde’de 2’nci ve 3’üncü Avenue arasında yer alan Galata Mediterranean’ın operasyonu ortaklardan Fetullah Anar yürütülüyor. Daha önce 15 yıla yakın otel endüstrisinde çalışan Anar, son olarak Miami Beach, Florida’daki Loews Hotel’de yiyecek & içecek müdürü olarak görev yapıyordu. Türkiye’den Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik mezunu olan Anar, Crowne Plaza İstanbul’da başladığı kariyerini 9 yılın ardından Key Biscayne, Miami’deki Ritz Carlton Hotel’de sürdürdü.

Devamını oku...

New York, Los Angeles, Atlanta'da Terör Saldırısı Kınandı

13501741 10154259398038959 2561352645628452762 nAmerikalı Türkler, İstanbul Havalimanı'nda gerçekleştirilen ve 43 kişinin ölümü ve yüzlerce kişinin yaralanması ile sonuçlanan saldırıyı Los Angeles, Washington, DC, New York'ta protesto ettiler. 29 Haziran akşamı New York, Washington, DC, Atlanta ve Los Angeles'ta bir araya gelen Amerikalı Türkler mum yakıp basın açıklaması yaparak terör saldırısını protesto ettiler. Hayatını kaybedenler için üzüntülerini dile getirdiler. New York'ta ilk kez belediye binası önünde bugün gerçekleştirilen basın toplantısında ise müslüman, Yahudi, Hristiyan ve Budist liderler barış mesajları verdi. Törene New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, New York City Konsül sözcüsü Melissa Mark-Viverito, State Senator Liz Kreuger, New York belediye meclis üyeleri, Rabbi Potasnik, Rabbi Miller, müslüman toplum liderleri ile Türk -Amerikan toplumu temsilcileri katıldı.

Devamını oku...

Cliffside Park Belediye Başkanı İftarda Türklerle Buluştu

Thomas Calabrese Duran OzcanNew Jersey’e Türklerin yoğun olarak yaşadığı Cliffside Park’taki Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Bergen Camii ve Kültür Merkezi, dünkü iftar programında Cliffside Park Belediye Başkanı Thomas Calabrese ve belediye yöneticilerini iftarda ağırladı. Cliffside Park’ın 51 yıl gibi rekor bir süreyle belediye başkanlığını yapan ve geçtiğimiz yıl ölen babası Gerry Calabrese’nin yerine başkan olan Thomas Calabrese, semtte açılış kurdelesini kestiği yeni dükkanların yüzde 80’inin Türk-Amerikalılar’a ait olduğu ve bundan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Devamını oku...

Amerika'daki Türkler İstanbul Saldırısını Kınamak İçin Toplanıyor

Press release Turk Avenue - İstanbul'da meydana gelen terör saldırısı nedeniyle Amerika'daki Türkler de farklı organizasyonlarla bir araya geliyor. New York Belediye binası önünde ilk kez bir basın toplantısına hazırlanan Türk Amerikalılar, 29 Haziran Çarşamba akşamı 7.30pm'de de Unique Square'de bir araya gelecek. Atlanta'da da bir grup Türk yine 29 Haziran Çarşamba 8.30pm'de Piedmont Park'ta bir araya gelecek. Bu arada Washington, DC'deki Türk büyükelçiliğinde taziye defteri açılırken, T.C. Boston Başkonsolosluğu'na taziye için çiçek bırakılacak. Güney California Türk Amerikan Derneği olarak 29 Haziran Çarşamba akşam 2 ayrı County'de toplanıyor. Los Angeles'ta Başkonsolosluk binası önünde, San Diego'da da Balboa Park SD'de gerçekleştirilecek.

Devamını oku...

Amerika'dan İstanbul'daki Terör Mağdurlarına Yardım Eli

Istanbul AttackNew York merkezli hayır kuruluşu Turkish Philanthropy Funds, İstanbul’daki terör saldırısında zarar gören kurbanların ve ailelerine yardım etmek amacı ile bir yardım fonu oluşturdu. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 41 kişinin ölümü, 147 kişinin yaralanmasına neden olan terör saldırısına Amerika’dan el uzatmak isteyenler için oluşturulan fondan kimlerin yararlanacağı listeyen TPF, #IstanbulFund adıyla da bir hashtag oluşturdu. TPF President ve CEO’su İlhan Akbil yaptığı açıklamada, ‘’Bugün tüm dünyaya hepimiz İstanbuluz göstermek ve Türk insanının acılarını paylaştığımızı göstermek istiyoruz,’’ dedi.

Devamını oku...

Sayfa 1 / 389

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »

Amerika'da Türk Tiyatrosu Yaşar mı?

Jimmy Cüneyt Gürkan - Bu e-posta adresini...

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Barst Mukammal & Kleiner LLP hukuk firmasının ...

Amerika'da Türk Tiyatrosu Yaşar mı?

Jimmy Cüneyt Gürkan - Bu e-posta adresini...

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

ABD’deki Türk lobisi kuruluşu Türk-Amerikan İttifa...
Üyeler
Son Aktiviteler
25 Ay Önce
Funda karakoc Yeni Bir Avatar Yükledi. Haz 26
35 Ay Önce
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi Dersimin Kayip Kizlari Hollywood Izi Eyl 03
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi NY Gezi Protestosu CNN Onu Eyl 03
 
Video Yorumları
 • MOD_VIDEOCOMMENTS NO COMMENTS