22 Mayıs 2015

 

 

 

Türkler Bill Clinton'a Konuşması İçin 1 Milyon Dolar Ödedi

Clinton TABACemil Özyurt - Katıldıkları toplantılarda yaptıkları konuşmalar için para alan ve Amerikan kamuoyununu meşgul eden konuların başında gelen Clinton Ailesi'nin yaptıkları konuşmalardan ne kadar kazandıkları açıklandı. The Clinton Foundation, Clinton Ailesi'nin 2001 yılından beri yaptığı konuşmaların listesini ve ne kadar para aldıklarını açıkladı. Bill Clinton'ın başkanlıktan ayrıldığı 2001 yılından beri Bill, Hillary ve kızları Chelsea Clinton'un yaptığı 100 konuşma karşılığı 130 milyon dolar ödendi. TIME dergisi geçtiğimiz yıl yaptığı araştırmada ise 32 yıldır siyasette olan Clinton çiftinin toplamda 1.4 milyar dolar para topladığını yazmıştı. ''Clinton Cash'' kitabı ile son dönemde gündeme gelen yazar Peter Schweize, Bill Clinton'un yabancı devletlerden konuşma ücreti karşılığında aldığı paraları Dış İşleri Bakanlığı döneminde Hillary Clinton'un ülkelerin ve şirketlerin lehine politik kararlar alınmasında araç olarak kullandığı iddiasını ortaya attı.

Devamını oku...

90 Bin Amerikalı Türk Sandıklara Bekleniyor

Amerikali Turkler SecimABD'de faaliyet gösteren 3 parti temsilcisi bir araya gelerek ortak bir bildiriye imza attı. ABD genelindeki 90 bin Türk seçmeni oy vermeye davet etti.
AK Parti temsilcisi İbrahim Uyar, CHP temsilcisi F. Yurter ÖZCAN ve MHP temsilcisi Adil Yiğiter imzası ile yayınlanan bildiride, 16-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek oy verme işlemi için ''New York, Boston, Los Angeles, Şikago, Houston ve Miami Başkonsolosluklarımızda kurulacak olan seçim sandıklarında buluşmaya davet ediyoruz,'' denildi.

Devamını oku...

Iona College Master Öğrencisi Müjgan'ın Büyük Başarısı

Mujgan TurgutNew York'un New Rochelle şehrinde bulunan Iona College'da Endüstriyel ve Örgütsel Psikoloji üzerine master yapan Müjgan Turgut, bölümünü birincilikte bitirdi. Aldığı notlar ve Psikoloji Departmanı'ndaki doçentlerinden Dr. Brian Cesario'ya gönüllü olarak da araştırma asistanlığı yapan Turgut, departmanın gurur ödülü olan altın madalyayı da almaya hak kazandı. Turgut, geçtiğimiz ay okulun 75. yıl dönümü dolayısıyla yapılan '2015 Scholarship Award Gala'sına başarılarından ötürü master öğrencilerini temsilen katılan tek isimdi.

Devamını oku...

New York'ta Türk Seçmenler Oy Kullanmaya Başladı

New York Başkonsolosluğu'nun bulunduğu binanın 5. katındaki salona gelen vatandaşlar burada bulunan 3 sandıkta Başkonsolosluk ve siyasi parti temsilcilerinin gözetiminde oylarını kullanıyor. New York Başkonsolosluğu'nun görev bölgesinde New York'la beraber New Jersey, Delaware ve Pensilvanya bulunuyor. Bu dört eyaletteki 34 bin 757 seçmen 31 Mayıs saat 19.00'a kadar oylarını kullanabilecek.

Devamını oku...

Mehteran New York'u İnletti

Geleneksel hale gelen 34. 'Türk Günü Yürüyüşü', Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nun (TADF) desteğiyle Amerika'nın New York şehrinde gerçekleştirildi. Manhattan'daki Madison caddesi ile 53. sokağın kesiştiği noktada başlayan yürüyüş, Birleşmiş Milletler binasının karşısındaki Dağ Hammarskjold parkında düzenlenen etkinliklerle sona erdi. Fenerbahçe USA Derneği yürüyüşte, Anıtkabir’den getirilen dev boyutlu Türk Bayrağı açtı.

Devamını oku...

Mehteran'dan Wall Street'te Konser

new yorkta mehteranTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehteran Birliği, ABD'nin New York şehrindeki ünlü Wall Street Caddesi'nde konser verdi. Bu sene 34'üncüsü düzenlenen Türk Amerikan Kültür Festivali kapsamında, Wall Street'teki Bowling Green Parkı'nda düzenlenen etkinlikte "Ceddin Deden", "Plevne Marşı", "Genç Osman", "Hücum Marşı" ve "Yelkenler Biçilecek" gibi marşlar icra edildi. Konserden önce, Türk ve Amerikan bayrakları milli marşlar eşliğinde Wall Street'te göndere çekildi.

Devamını oku...

Dünya Bankası'nın Bildirgesini BM'de Bir Türk Anlattı

Demet Cabbar UNÖnümüzdeki Temmuz ayında Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da gerçekleştirilecek 3. Uluslararası Kalkınma Finansmanı Konferansı'nın bildirgesinin ön çalışmaları Birleşmiş Milletler'de görüşülmeye devam etti. Kalkınma açısından büyük önem taşıyan 2015 yılında, gelecek 15 yılın kalkınma hedefleri de belirlenecek. Dünya Bankası'nın konferans için hazırladığı bildirgeyi bankada 12 yıldır finans uzmanı olarak Kalkınma Finansmanı bölümünde  çalışan Demet Cabbar anlattı.

Devamını oku...

Sayfa 1 / 381

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »
Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Barst Mukammal & Kleiner LLP hukuk firmasının ...

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

ABD’deki Türk lobisi kuruluşu Türk-Amerikan İttifa...
Üyeler
Son Aktiviteler
11 Ay Önce
Funda karakoc Yeni Bir Avatar Yükledi. Haz 26
20 Ay Önce
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi Dersimin Kayip Kizlari Hollywood Izi Eyl 03
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi NY Gezi Protestosu CNN Onu Eyl 03
 
Video Yorumları
 • MOD_VIDEOCOMMENTS NO COMMENTS