29 Mayıs 2016

 

 

 

Amerikan Başkanlık Seçiminde Türk Gazeteci Damgası

Cenk Uygur Bernie SandersTürk Gazeteci Cenk Uygur, Demokrat Parti adayı Bernie Sanders’in California’nın Irvine şehrinde yapılan kampanyasının açılış konuşmasını yaptı. Sanders’i sahneye çağırmadan önce kısa bir konuşma yapan The Young Turk programının yapımcısı Cenk Uygur, Sanders taraftarları tarafından büyük ilgi gördü. Internet üzerinden yaptığı yayınlarla milyonlarca kişiye ulaşan Uygur, konuşması sık sık TYT sloganları ile kesildi, kalabalığı çoşturması ise dikkat çekti. 

Devamını oku...

Türk Otel Profesyonelleri TURKOFAMERICA İçin Buluştu

New York Turk Otel ProfesyonelleriTURK AVENUE ÖZEL - New York’ta otel endüstrisinde çalışan 9 üst düzey yönetici TURKOFAMERICA Dergisi tarafından bir araya getirildi. St Regis, Peninsula, Ritz Carlton, The Knickerbocker, Hudson, Roger Smith, Denihan gibi New York’un önde gelen otellerinde üst düzey görev yapan Türkler ilk kez bir yemekte buluştu. Endüstri çalışanların hikayelerine yer vereceklerini söyleyen TurkofAmerica Dergisi kurucu ortağı ve genel yayın yönetmeni Cemil Özyurt, sektörel olarak dayanışmayı artırma ve birliktelik olmak adına ilk kez böyle bir toplantıyı organize ettiklerini söyledi. Toplantı, Roger Smith Hotel’in müdürü Güngör Bağ’ın ev sahipliğinde Lexington Avenue’deki Roger Smith Hotel’de gerçekleştirildi.

Devamını oku...

Los Angeles'te Yeni Bir Ticaret Odası Kuruldu

los angeles te yeni bir ticaret odasi kurulduAmerika'nın Güney Kaliforniya bölgesinde 40 kişiden fazla kurucu ile kar amacı gütmeyen yeni bir organizasyon kuruldu: Western American and Turkish Chamber of Commerce, united and strong (Batılı Amerikan ve Türk Ticaret Odası, Bileşik ve güçlü) ya da kısaca WATCH-US. Bölgeyi 70 kişiye yakın bir heyetle ziyaret eden Gaziantep Ticaret Odası ile İşbirliği anlaşması imzalayarak çalışmalarına başlayan örgütün başkanı Gürkan SÜZER, ABD'nin batı yakasının Türk ihracatçısı için yeni bir Pazar olduğu ve yatırımlar için de özellikle IT, enerji ve biyomedikal araştırmalarına yönelik yatırımlar için de cazip olduğunu belirtti.

Devamını oku...

Godiva 90. Yılını Barrymore ve Güneştekin’le Kutladı

Barrymore GunestekinGodiva, 90’ncı yılını Sanatçı Ahmet Güneştekin’in Godiva için yaptığı özel eser ve Hollywood yıldız Drew Barrymore ile birlikte New York’ta kutladı. New York’un ünlü galerilerinden Chelsea Marlborough’daki resepsiyona ev sahipliğini Yıldız Holding Başkan Yardımcısı Ali Ülker yaparken, Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği Büyükelçi Halit Çevik, New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, Türkiye’nin Washington, DC Büyükelçi Yardımcısı Tugay Tuncer, KKTC New York temsilcisi Mehmet Dana başta olmak üzere Türk-Amerikan iş dünyasından pek çok tanıdık isim katıldı. Resepsiyon aynı zamanda 2007 yılında Yıldız Holding tarafından 850 milyon dolara satın alınan Godiva'nın ilk kez Türk-Amerikan toplumu ile de buluşmasına vesile oldu.

Devamını oku...

Türk Gazeteci Barbaros Tapan’ın Büyük Başarısı

Barbaros BatmanTurk Avenue - Los Angeles'ta yaşayan Türk Gazeteci Barbaros Tapan, dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Hollywood Foreign Press Association’a kabul edilen ilk Türk oldu. Her yıl Golden Globe olarak da bilinen ödülleri dağıtan kurum, ilk kez bir Türk üyeyinin adaylığını kabul etti. Derneğe dünyanın değişik ülkelerinden 95 gazeteci üye olarak faaliyet gösteriyor.

Devamını oku...

Panama Belgelerinde Off-shore Hesabi Olan Türkler

Panama PapersTURK AVENUE - Panama merkezli Mossack Fonseca hukuk bürosunun 40 yıllık kayıtlarından oluşan Panama Belgeleri’nin ikinci kısmı açıklandı. 210 bin şirketin kaydının bulunduğu 2.6 terabyte’lık belgelerde Türkiye’den de Panama’daki off-shore hesapları bulunan ünlü isimler yer aldı. International Consortium of Investigative Journalist (ICIJ) isimli 65 farklı ülkeden 190 araştırmacı gazetecinin katkı sağladığı bir kurum tarafından açıklanan belgeler, dünyanın farklı ülkelerinden gazete ve haber sitelerinin bir numaralı haberi oldu. 1997 yılında Amerikalı gazeteci Chuck Lewis tarafından kurulan ICIJ, online yayınladığı belgeleri isim veya şirket ismiyle de araştırılabilir olarak kamuoyuna sundu. ICIJ ana sayfasında listedeki şirketlerin ve şahısların offshore şirketleri kullanmaya meşru hakları olduğunun altı çizilirken, isimleri geçenlerin kanunu çiğnemek veya yanlış hareket ettikleri iddiasında olmadıkları belirtildi.

Devamını oku...

Amerika'daki Kangal Köpek Sahipleri Özel Şov'da Buluşuyor

Sivas Kangal2Kangal köpeğinin Amerika’daki hayranları Massacusettes’in Rockport şehrinde düzenledikleri özel bir şovla bir araya geliyor. 20-21 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinlikte Amerika’nın dört bir yanından Kangal köpek sahipleri buluşacak. Kangal Dog Club of America tarafından organize edilen şov, Windhover Center for the Performing Arts’ta gerçekleştirilecek. Şova katılacak Kangal köpekleri farklı kategorilerde United Kennel Club (UKC) sertifikalı jurinin önüne çıkacak.

Devamını oku...

Sayfa 1 / 386

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »

Amerika'da Türk Tiyatrosu Yaşar mı?

Jimmy Cüneyt Gürkan - Bu e-posta adresini...

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Barst Mukammal & Kleiner LLP hukuk firmasının ...

Amerika'da Türk Tiyatrosu Yaşar mı?

Jimmy Cüneyt Gürkan - Bu e-posta adresini...

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

ABD’deki Türk lobisi kuruluşu Türk-Amerikan İttifa...
Üyeler
Son Aktiviteler
23 Ay Önce
Funda karakoc Yeni Bir Avatar Yükledi. Haz 26
33 Ay Önce
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi Dersimin Kayip Kizlari Hollywood Izi Eyl 03
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi NY Gezi Protestosu CNN Onu Eyl 03
 
Video Yorumları
 • MOD_VIDEOCOMMENTS NO COMMENTS