02 Haziran 2015

 

 

 

New York'tan Çanakkale'ye Kürek Çekecek

Erden ErucNew York’tan 19 Mayıs’ta kürek çekmeye başlayacak olan gezgin Erden Eruç, Çanakkale Savaşları’nın 101’inci yıldönümünde Gelibolu’ya ulaşmayı planlıyor. Tamamen kas gücüne dayanan yolculuklarla dünyayı dolaşıp Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Türk sporcu ve gezgin Erden Eruç, Çanakkale Savaşları’nın 101. yıldönümünde New York’tan kürek çekerek Gelibolu’ya gitmeyi planlıyor. 19 Mayıs’ta Avustralyalı bir arkadaşıyla New York’tan iki kişilik özel teknesiyle denize açılacak olan Eruç, Atlantik Okyanusu ve Akdeniz’i 10 ayda aşacak. Önce Fas’a ulaşacak Eruç, ardından Tunus, İtalya ve Yunanistan kıyılarından geçip Gelibolu’ya varacak. “Barışa Yolculuk” temasıyla küreklere asılacak Eruç, “Yolculuğum boyunca ilk ayak basacağım yer Fas olacak. Oradan Akdeniz’e açılıp önümüzdeki yıl yapılacak olan Çanakkale Savaşları’nın 101’inci anma törenlerinde Gelibolu’ya ulaşmayı hedefliyorum” dedi.

Devamını oku...

Forum Gazetesi'ni İşadamı Mustafa Tuncer Satın Aldı

mustafa tuncerAmerika'daki en eski yerel gazete olma özelliğine sahip Forum Gazetesi el değiştirdi. New Jersey merkezli olarak 12 yıldır Türk Amerikan toplumuna hizmet veren Forum USA Gazetesi'nin yeni imtiyaz sahibi İşadamı Mustafa Tuncer oldu. Türk Amerikan toplumunun yakından tanıdığı Yeşil ailesi tarafından 2003 yılında yayın hayatına başlayan FORUM USA gazetesi 12 yıl boyunca ABD’deki Türk toplumunun en önemli haberleşme kaynaklarından biri oldu. Yeşil ailesinin bir müddet önce Türkiye'ye temelli dönüş yapmaları üzerine gazeteyi iş adamı Mustafa Tuncer devraldı. İşadamı Tuncer, mermer ve granit sektöründe faaliyet gösteren bir dizi şirketin sahibi.

Devamını oku...

New York'un En İyi Türk Restoranı Ödülünü Aldı

Ilgar Peker Cuneyt GurkanTOA Consulting tarafından ilki gerçekleştirilen ''New York'un En İyi Türk Restoranı'' anketinde birince gelen Turkish Kitchen birincilik ödülünü aldı. Restoran derecelendirme şirketi Zagat tarafından derecelendirilen ve ''Türk ve Akdeniz'' mutfağı kategorisinde yer alan 17 Türk restoranın yarıştığı ankette 833 kişi tarafsız bir sitede oy kullandı. Oyların yüzde 22.71'ini alan Turkish Kitchen birinci olurken, yüzde 20.34'ünü alan Şip Şak ikinci, oyların yüzde 12.89'unu alan Ali Baba's Terrace üçüncü oldu.

Devamını oku...

Rhode Island, 19 Mayıs'ı Pontus Rumlarını Anma Günü İlan Etti

Rhode Island GreekRhode Island eyalet senatosu 1914-1922 yılları arasında Osmanlı Devleti'nin 353 bin Pontus Rum'unu soykırıma uğrattığı iddiası ile Senato'dan 19 Mayıs'ı Yunan Pontus Rumları'nı Anma Günü olarak öneren yasa tasarısını kabul etti. Eyalet Senatörleri Leonidas Raptakis [D], Hanna Gallo [D], Gayle Goldin [D], Teresa Paiva-Weed ve Dennis Algiere [R] sponsorluğunda senatoya sunulan yasa, oylanarak kabul edildi. Yasa tasarısında 1914-1922 yılları arasında Osmanlı Türkleri'nin sistematik olarak 353 bin Rum ve 1 milyon Ermeni'yi öldürdüğü, sürgüne gönderdiği, açlığa mahkum ettiği iddia edildi. Osmanlı Devleti'nin yanı sıra Kemal Atatürk'ün neo-Türkleri sürgün, açlık ve kırıma karıştığı savunuldu.

Devamını oku...

ABD'de 6 Günde 3575 Seçmen Oy Kullandı

Oy VerTürkiye'de 7 Haziran'da gerçekleştirilecek 25. Dönem TBMM Milletvekilliği Genel Seçimleri için 16 Mayıs'tan itibaren sandık başına giden yurt dışındaki Türkler'in ilk hafta sonunda yüzde 15.7'si oy kullandı. 9 ülkedeki Türk konsolos ve büyükelçiliklerinde kurulan 149 sandıkta oy kullanıyor. Toplam yurt dışında kayıtlı 2 milyon 866 bin 946 kayıtlı seçmen bulunurken, sandık başına gidenlerin toplamı 450,149 oldu. Oyların 395,887'si dış temsilciliklerde, 54,262'si de gümrüklerde kullanıldı.

Devamını oku...

Türkler Bill Clinton'a Konuşması İçin 1 Milyon Dolar Ödedi

Clinton TABACemil Özyurt - Katıldıkları toplantılarda yaptıkları konuşmalar için para alan ve Amerikan kamuoyununu meşgul eden konuların başında gelen Clinton Ailesi'nin yaptıkları konuşmalardan ne kadar kazandıkları açıklandı. The Clinton Foundation, Clinton Ailesi'nin 2001 yılından beri yaptığı konuşmaların listesini ve ne kadar para aldıklarını açıkladı. Bill Clinton'ın başkanlıktan ayrıldığı 2001 yılından beri Bill, Hillary ve kızları Chelsea Clinton'un yaptığı 100 konuşma karşılığı 130 milyon dolar ödendi. TIME dergisi geçtiğimiz yıl yaptığı araştırmada ise 32 yıldır siyasette olan Clinton çiftinin toplamda 1.4 milyar dolar para topladığını yazmıştı. ''Clinton Cash'' kitabı ile son dönemde gündeme gelen yazar Peter Schweize, Bill Clinton'un yabancı devletlerden konuşma ücreti karşılığında aldığı paraları Dış İşleri Bakanlığı döneminde Hillary Clinton'un ülkelerin ve şirketlerin lehine politik kararlar alınmasında araç olarak kullandığı iddiasını ortaya attı.

Devamını oku...

90 Bin Amerikalı Türk Sandıklara Bekleniyor

Amerikali Turkler SecimABD'de faaliyet gösteren 3 parti temsilcisi bir araya gelerek ortak bir bildiriye imza attı. ABD genelindeki 90 bin Türk seçmeni oy vermeye davet etti.
AK Parti temsilcisi İbrahim Uyar, CHP temsilcisi F. Yurter ÖZCAN ve MHP temsilcisi Adil Yiğiter imzası ile yayınlanan bildiride, 16-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek oy verme işlemi için ''New York, Boston, Los Angeles, Şikago, Houston ve Miami Başkonsolosluklarımızda kurulacak olan seçim sandıklarında buluşmaya davet ediyoruz,'' denildi.

Devamını oku...

Sayfa 1 / 381

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »
Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Barst Mukammal & Kleiner LLP hukuk firmasının ...

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

ABD’deki Türk lobisi kuruluşu Türk-Amerikan İttifa...
Üyeler
Son Aktiviteler
11 Ay Önce
Funda karakoc Yeni Bir Avatar Yükledi. Haz 26
21 Ay Önce
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi Dersimin Kayip Kizlari Hollywood Izi Eyl 03
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi NY Gezi Protestosu CNN Onu Eyl 03
 
Video Yorumları
 • MOD_VIDEOCOMMENTS NO COMMENTS