29 Haziran 2016

 

 

 

İngiltere'nin kararı Türkiye-AB ilişkilerini Nasıl Etkiler?

Faruk Sen İngiltere halkı yapılan referandum sonrası Avrupa Birliği'nde kalıp kalınmaması konusunda kararını verdi. Sandıktan yüzde 52 ‘hayır’ oyu çıkarken 'evet'çilerin oyu yüzde 48 de kaldı. Bu sonuçların ardından İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkış süreci başlamış oldu. Kararın ardından açıklama yapan İngiltere Başbakanı David Cameron da ekim ayındaki seçimde aday olmayacağını ve görevi bırakacağını açıkladı. İngiltere'de yaşanan bu gelişmeler dünyadaki ekonomik ve siyasi dengeleri de sarstı. İngiliz Sterlin'i tarihinin en büyük kayıplarından birini yaşarken dünya piyasalarında da hem ciddi bir düşüş hem de bir belirsizlik hakim.

Devamını oku...

Sinem Saniye'nin Let's Play Albümü Piyasayada

062716 sinem saniye rockwood music hallde konser verdi 3ABD’de yaşan Türk sanatçı Sinem Saniye "Lets Play" isimli albümünün tanıtımı için Rockwood Music Hall’de sahneye çıktı. Ödüllü sanatçı Saniye albümünde bulunan parçaları sevenleri ile paylaştı. Sinem Saniye’nin albüm tanıtımında Kate Mills de sahneye çıktı. Son albümünü 9 yıl önce çıkaran Saniye’nin son albümünün produksiyonunu Mikal Blue ve David Andronico yaptı. 12 parçadan oluşan albüm, aynı zamanda iTunes üzerinden de satışa sunuldu. https://itunes.apple.com/album/id1117349554?ls=1&app=itunes

Devamını oku...

Fancy Food New York, 180 Bin Gıda Ürünü İle Başladı

IMG 8243Amerika’nin en büyük gıda fuarlarından biri olan New York Fancy Food Show, New York Javits Center’da başladı. 26-28 Haziran tarihleri arasında açık kalacak fuarı 25 bini aşkın ziyaretçinin gezmesi bekleniyor. 55 ülkeden 2400 firmanın iştiraki ile yapılan fuarda en göz alıcı standlar Meksika, İtalya ve Tunus olarak dikkat çekerken, Tunus bu yılki fuarın ana sponsoru oldu. Fuard 180 bin farklı gıda ürünü ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Devamını oku...

Etohum San Francisco Konferansı Gerçekleşti!

etohum girisimcileri san franciscoda bulusturdu 8950313Türkiye’nin önde gelen erken aşama yatırım şirketi ve girişim hızlandırıcısı Etohum, dünyanın teknoloji girişimciliği merkezi olarak kabul edilen San Francisco’da bir kez daha girişimcileri ve yatırımcıları bir araya getirdi. İTÜ ARI Teknokent sponsorluğunda dördüncü kez düzenlenen Etohum San Francisco Konferansı, Türkiye’den çıkan girişimlerin dünyaya açılmasını hızlandıran önemli bir etkinlik olarak bu yıl daha büyük bir katılımcı kitlesini bir araya getirdi. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da etkinliğe Türkiye ve bölgeden 300’ü aşkın girişimci, yatırımcı ve uzman katıldı. 22 Haziran Çarşamba günü Galvanize hızlandırıcısında gerçekleştirilen Etohum San Francisco etkinliğinde Intel’in İş Geliştirme ve Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz, Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Tabak, Startup Grind’den Derek Andersen, Google hızlandırıcısı Roy Glasberg, Picsart Founder’dan Hovhannes Avoyan, Freshdesk’ten Dilawar Syed, Striim’den Ali Kutay, “Startup Rising” yazarı Christopher Schroeder, Endeavor’dan  Allen Taylor, “From The Other Side of The World” yazarı Elmira Bayrasli, Inventuslaw’dan Anil Advani gibi önemli isimler konuşmalar yaptı.

Devamını oku...

Ertegün'den Hz İsa'nın Mezar İçin $1.5 Milyon Bağış

Jesus Tomb1Turk Avenue - Hz İsa’nın mezar taşının restorasyonına, ünlü müzik adamı Ahmet Ertegün’ün eşi Mica Ertegün 1.3 milyon dolar bağış yaptı. Hristiyanlığın en kutsal yerlerinden biri olarak bilinen Kudüs’teki Holy Sepulchre Kilisi’ndeki restorasyondaki yapı 200 yıl aradan sonra yeniden gün yüzüne çıkarılacak. Hz İsa’nın türbesi olarak da bilinen tarihi kilise, pek çok Hristiyan tarafından Hz İsa’nın gömüldüğü ve yeniden dirildiği yer olduğuna inanılıyor. Bazı Hristiyanlar ise Hz İsa’nın Garden Türbesi’ne defnedildiğine inanıyor.

Devamını oku...

Etnik Gruplar Trump'a Karşı Demokrat Parti'de Birleşti

IMG 7897ABD’de 1 Şubat’ta başlayan başkanlık adaylığı için ön seçim süreci, Demokratların başkent Washington’da gerçekleştirdiği seçimlerle son buldu. Daha önce salt çoğunluğu garantilemiş olan Demokrat Parti adayı Hillary Clinton, rakibi Bernard Sanders’e üstünlük sağladı. Demokratik National Komitesi'nin (DNC) CEO’su, Beyaz Saray Politika Direktörü Amy Dacey ve Beyaz Saray Temsilcisi Politika Direktörü David Simas’ın ana konuşmacı olarak katıldığı Ulusal Etnik Koordinasyon Konseyi Strateji Toplantısı'na ABD’nin birçok yerinden etnik kökenli toplum liderleri katıldı.

Devamını oku...

Türk Akaryakıt ve Enerji Sektörü 3. Kez Buluşuyor

3rd North East Gas Convience Store ExpoNew York, New Jersey ve Connecticutt eyaletlerinde Türk girişimcilerin en güçlü oldukları benzin istasyon işletmeciliği ve enerji sektörü temsilcileri üçüncü kez bir araya geliyor. TOA Danışmanlık firması tarafından organize edilen ‘’3rd ANNUAL NORTHEAST GAS STATION & CONVENIENCE STORE EXPO’’, 21 Haziran Salı günü Saddle Brook, NJ'deki Marriott Hotel'de gerçekleştirilecek. Akaryakıt ve eneji sektörü temsil eden girişimci, tedarikçi ve dağıtımcıyı ağırlayacak. TURKOFAMERICA dergisinin son araştırmasına göre New York, New Jersey ve Connecticut eyaletlerinde yaklasık 300 istasyon Türk veya Türkiye'den göç etmiş Ermeni, Süryani girişimciler tarafından işletiliyor.  

Devamını oku...

Sayfa 1 / 388

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »

Amerika'da Türk Tiyatrosu Yaşar mı?

Jimmy Cüneyt Gürkan - Bu e-posta adresini...

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Barst Mukammal & Kleiner LLP hukuk firmasının ...

Amerika'da Türk Tiyatrosu Yaşar mı?

Jimmy Cüneyt Gürkan - Bu e-posta adresini...

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

ABD’deki Türk lobisi kuruluşu Türk-Amerikan İttifa...
Üyeler
Son Aktiviteler
24 Ay Önce
Funda karakoc Yeni Bir Avatar Yükledi. Haz 26
34 Ay Önce
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi Dersimin Kayip Kizlari Hollywood Izi Eyl 03
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi NY Gezi Protestosu CNN Onu Eyl 03
 
Video Yorumları
 • MOD_VIDEOCOMMENTS NO COMMENTS