14 Şubat 2016

 

 

 

Türk-Amerikan 1. Genç Liderler Zirvesi Başladı

Genc Zirve Tayef20 farklı eyaletten 50 genç Washington, DC’de Genç Liderler Zirvesi’nde buluştu. Amerika'daki Türk gençlerinin memleket bilincinin arttırılması,lider karakterlerinin ortaya çıkartılması ve gençlerin sosyal olaylara katılımın arttırılmassı amacıyla Türk Amerika Gençlik ve Eğitim Vakfı ve Turkish Institute For Progress tarafından 12-13-14 Şubat 2016 tarihlerinde Maryland’ta bulunan Türk Amerikan Toplum Merkezi’nde düzenlenen Genç Liderler Zirvesi başladı. Bu yıl ilki düzenlenen zirvenin gelecek yıllarda da yapılarak gelenekselleşmesi planlanıyor.

Devamını oku...

Başkonsolos Arıkan 34 Yıl Önce Şehit Edildiği Yerde Anıldı

image228 Ocak 1982 yılında Ermeni terörist Hampig Sassounian tarafından şehit edilen Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan (1927-1982), 34 yıl önce şehit edildiği yerde anıldı. Güney California Türk-Amerikan Derneği (ATASC) tarafından ilk kez gerçekleştirilen anma töreni Los Angeles Türk konsolosluğundan, Azerbaycan konsolosluğundan temsilciler de katıldı. Arıkan’ın aracıyla geçerken şehit edildiği köşe Türk bayrakları ve çiçeklerle donatılırken, ATA SC Başkanı Burcu Tansu ve heyettekiler birer konuşma yaptı.

Devamını oku...

6 Yaşındaki Türk Çocuk Sordu, Hillary Clinton Cevapladı

Guzel ClintonABD’de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri için yarışan eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Philadelphia’da yapılan para toplama kampanyasında Türk işadamlarının konuğu oldu. Demokrat Parti aday adayı Hillary Clinton şubat ayının ilk gününde Iowa’da başlayacak ön seçimler öncesinde Philadelphia'da düzenlenen geceye katıldı. Hillarıy Clinton, ABD’li işadamı Demokrat Parti Pennsylvania yöneticisi Murat Güzel'in ev sahipliğini yaptığı gecede adaylık kampanyası için para topladı. Katılımcılar arasında Demokrat Parti etnik komitesi üyesi Ali Çınar da yer aldı. Gecede konuşan Clinton, ABD’de yakın zamanda özellikle Demokratların ülkeyi yönettiği dönemlerde ABD ekonomisinin daha iyi bir seyir gösterdiğini belirterek, kendisinin de bu geleneği devam ettireceğini ifade etti.

Devamını oku...

Türk Akaryakıt ve Enerji Sektörü 3. Kez Buluşuyor

3rd Gas EventNew York, New Jersey ve Connecticutt eyaletlerinde Türk girişimcilerin en güçlü oldukları benzin istasyon işletmeciliği ve enerji sektörü temsilcileri üçüncü kez bir araya geliyor. TOA Danışmanlık firması tarafından organize edilen ‘’3rd ANNUAL NORTHEAST GAS STATION & CONVENIENCE STORE EXPO’’, 14 Nisan Perşembe günü Saddle Brook, NJ'deki Marriott Hotel'de gerçekleştirilecek. Akaryakıt ve eneji sektörü temsil eden girişimci, tedarikçi ve dağıtımcıyı ağırlayacak. TURKOFAMERICA dergisinin son araştırmasına göre New York, New Jersey ve Connecticut eyaletlerinde yaklasık 300 istasyon Türk veya Türkiye'den göç etmiş Ermeni, Süryani girişimciler tarafından işletiliyor.

Devamını oku...

TOA Consulting ATC Travel İle İşbirliği Anlaşması İmzaladı

Cuneyt Gurkan Steve Forbes Amerika’da iş geliştirmek isteyen şahıs, şirket ve organizasyonlara danışmanlık hizmeti sunan TOA Consulting, hizmet ağını genişletmek üzere 30 yıla yakın zamandır faaliyet gösteren ve kurumsal seyahat konusunda uzmanlaşan ATC Travel ile ortaklık anlaşması imzaladı. İki kurum arasında yapılan anlaşma uyarınca, Amerika’ya iş yapmak üzere gelen heyet, kurum ve organizasyonlar B2B toplantılarından sektörel pazar araştırmalarına, otel rezervasyonlarından transfer imkanlarına kadar tüm hizmetleri tek bir kurumdan alma imkanına kavuşacak.

Devamını oku...

ABD'nin İlk Türk Belediye Başkan Yardımcısı Göreve Başladı

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde Türklerin yoğun olarak yaşadıkları Paterson şehrinin belediye başkan yardımcılığına atanan Derya Taşkın, dün düzenlenen törenle yemin ederek görevine başladı. Paterson Belediye Başkanı Jose Torres, törende yaptığı konuşmada Taşkın'ın şehirde yaşayan Türklerin sesini duyurmasında önemli bir rol üstleneceğini belirterek, ''Sizin de artık şehrin yönetiminde gözünüz, kulağınız olacak biriniz var. 52 farklı etnik grubun birlikte yaşadığı şehrimizde herkesin sesini duymaya çaba harcayacağız,'' dedi. 146 bin nüfusa sahip Paterson'da 30 bin müslüman yaşarken,yine Başkan'ın belediye başkan yardımcılarından biri de Filistinli. Belediyenin itfaiye departmanında da yine Eskişehir kökenli bir Kaptan görev yapıyor. 

Devamını oku...

Dünyanın En Yeni Gözde Arabaları Detroit Auto Show’da

201601171556102015 yılında bir önceki yıla göre yüzde 5.7 oranında büyüyerek 17.5 milyon araç satışına ulaşan Amerikan otomobil pazarı, geçen yılın kutlamasını, otomobil dünyasında yılın ilk buluşması olan ve milyonlarca otomobil tutkununun kalbinin attığı Detroit’teki 28. Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yaptı. İlginin geçen yıllara göre daha da fazla olduğu ve ilk iki gününde sadece basın tanıtımı yapılan fuarı 60 ülkeden 5.068 gazeteci gezerken, fuarda 57 yeni araç tanıtıldı. Araçların yüzde 90’ının dünya piyasasına ilk kez Detroit’teki fuarla çıktı. 24 Ocak tarihine kadar açık kalacak fuar, Chevrolet’in ortalama araba tüketicileri için ürettiği elektrikli arabadan, hidrojenle çalışan araçtan Ay için geliştirilen arabalara da kadar bir dizi yeniliğe de ev sahipliği yaptı.

Devamını oku...

Sayfa 1 / 384

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »

Amerika'da Türk Tiyatrosu Yaşar mı?

Jimmy Cüneyt Gürkan - Bu e-posta adresini...

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Barst Mukammal & Kleiner LLP hukuk firmasının ...

Amerika'da Türk Tiyatrosu Yaşar mı?

Jimmy Cüneyt Gürkan - Bu e-posta adresini...

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

ABD’deki Türk lobisi kuruluşu Türk-Amerikan İttifa...
Üyeler
Son Aktiviteler
19 Ay Önce
Funda karakoc Yeni Bir Avatar Yükledi. Haz 26
29 Ay Önce
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi Dersimin Kayip Kizlari Hollywood Izi Eyl 03
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi NY Gezi Protestosu CNN Onu Eyl 03
 
Video Yorumları
 • MOD_VIDEOCOMMENTS NO COMMENTS