İskandinav Ülkeleri

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Danimarka'nın Horsens şehrinde Yunus Emre Camisi'ni ibadete açtı. Aarhus'taki Selimiye Camisi'nin açılışını yaptıktan sonra Horsens'e geçen Başkan Görmez'i, Belediye Başkan Yardımcısı Peter Sörensen, Sonderbro Kilisesi Papazı Ebbe Elm, bazı polis yetkilileri, bölge halkı ve Türk cemaati karşıladı. Sörensen, burada yaptığı konuşmada, Danimarka'nın dernekler ülkesi olduğunu belirterek, derneklerin insanları bir araya topladığını, cami derneğinin de gençleri tehlikelerden uzaklaştırıp birleştirecek olmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.


 


Sörensen, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in de şehirlerine gelmesinden memnuniyet duyduğunu kaydetti.

Başkan Görmez de toprağın insanlar için çok büyük şeyler ifade ettiğini, kim olduğuna bakmaksızın insanlara cömert davrandığını, insanların aynı şekilde birbirine cömert davranması gerektiğini belirtti. Konuşmaların ardından Görmez, Belediye Başkan Yardımcısı Sörensen ve Papaz Ebbe Elm ile Yunus Emre Camisi'nin açılış kurdelesini kesti.

Bu arada, Görmez'in konuşması Danimarka diline çevrilirken, tercümanın bazı Türkçe kelimelerde zorlanması gülüşmelere neden oldu. AA
 

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
Kültür ve Turizm Bakanlığı İtalya’nın önemli turizm merkezlerinden Floransa ve Bologna’da taksi giydirme uygulaması başlattı.
İtalya'nın en çok turist çeken şehirlerinden olan Floransa ve Bologna’da 55 taksiyi Türkiye görseli ile süsleyen Bakanlık, taksilerde “Hiç Bitmeyen Masal” sloganını kullanıyor. Türkiye logosu, Kız Kulesi-İstanbul silueti ve Türkiye sloganının yer aldığı görsellerde ayrıca THY ve goturkey.com logosu ile Tanıtma Müşavirliği’nin web sitesi adresleri yer de alıyor.

Facebook

Youtube