BAŞARI HİKAYELERİ

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Türk ilaç sektörü de diğer alanlarda olduğu gibi son yıllarda yabancı yatırımcıların ilgi odağı olduGeçen hafta ilaç sektörünün köklü kuruluşlarından Mustafa Nevzat’ın hisselerinin yüzde 95.6’sının ABD’li Amgen Grubu’na satılmasıyla, ABD ve Avrupa’daki krizde büyüme olanağı bulamayan uluslararası ilaç devlerinin Türkiye pazarına yönelik ilgisini bir kez daha gündeme getirdi. Ekonomist Dergisi’nin haberine göre, Türkiye’de 2006 yılından bu yana toplam 13 ilaç şirketi yabancı yatırımcıya satıldı.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Time'ın her yıl açıkladığı "en etkili 100 insan" listesinin bu yılki galası New York'ta siyaset, bilim, spor, sanat dallarında ünlü yüzlerce konuğun katılımıyla gerçekleşti. Dünyanın en prestijli dergilerinden Time için Frederick P. Rose Salonu'nda düzenlenen gece Oscar Ödül Töreni kadar ihtişamlıydı. Listede yer alan şarkıcı Rihanna'nın sahne aldığı gecede; ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve ABD'nin en eski televizyon spikerlerinden Barbara Walters'ın yanı sıra; oyuncular Tilda Swinton, Mia Farrow, Claire Danes; manken Tyra Banks ve Türk doktor Mehmet Öz de eşi Lisa ile geceye katıldı.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, BM'nin en üst düzey danışma kuruluna atandı. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı Birleşmiş Milletler (BM) The Global Compact (küresel ilkeler sözleşmesi) Yönetim Kurulu'na Genel Sekreter Ban Ki-mun tarafından atandı. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, 130'u aşkın ülkede 7 binin üzerinde katılımcısıyla dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan The Global Compact'in Yönetim Kurulu'nun başkanlığını BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun yapıyor.

Facebook

Youtube