BAŞARI HİKAYELERİ

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Amerikan Forbes dergisi, 2012 yılının milyarderler listesini açıkladı. Listenin başında bu yıl da geçen yıl olduğu gibi Meksikalı telekomünikasyon devi Carlos Slim Helu 69 milyar dolarlık servetiyle yer aldı. Helu’yu 61 milyar dolarla Microsoft’un kurucusu Amerikalı Bill Gates ve 44 milyar dolarla Amerikalı yatırımcı Warren Buffett izledi. Listede, Türkiye’den ve KKTC’den bu yıl 35 milyarder yer aldı.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
En zengin Türkler listesinde olan ve ABD'de yaşayan Dr. Yalçın Ayaslı Ankara'da büyük bir bilim merkezi kurdu. ''En Zengin 100 Türk'' listesine 90. sıradan giren ve uzun yıllar ABD'de yaşayan Dr. Yalçın Ayaslı, mezunu olduğu ODTÜ'ye savunma sanayinden, tıbba, radar teknolojilerinden, enerji sistemlerine kadar kritik alanlarda bilimsel araştırmaların yapılacağı ''Ayaslı Araştırma Merkezi''ni kurdu. Yapımı iki yıl süren ve milyonlarca dolar harcanan merkez, Türkiye'de ilk kez uygulanan membran sistemi ile elektriğini kendi üretiyor, suyu arıtıp yeniden kullanıyor, enerjiyi verimli kullanıyor. Merkez, bugünden itibaren ODTÜ'lü araştırmacıların hizmetine sunuldu.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Türkiye'den binlerce kilometre uzaklıktaki Meksika'da yaşayan bir Türk girişimcinin başarı hikayesi göz kamaştırıyor. Ayşe Koçak, 3 yılda "En güçlü 100 senyora" listesine girmeyi başardı. Yıllarca yurt dışında uluslararası şirketlerde çalıştıktan sonra Meksika'da bir ilaç şirketi kuran Ayşe Koçak, sadece 3 yıl içinde 100 milyon dolarlık satış rakamına ulaşınca, Meksika medyasının dikkatini çekti. Meksika'da yayınlanan CNN Expansion adlı dergi, Ayşe Koçak'ı ülkenin "en güçlü 100 kadını" arasında gösterdi.

Facebook

Youtube